Red Dead Redemption 2’nin En İyi Kıyafetleri ve Ekipmanları

Elbette birçoğunuz dönemin ruhunu yansıtacak şekilde, berduş bir kovboy gibi uzun saçlar, kirli giysiler ve dağınık bir sakalla dolaşabilirsiniz. Ancak koç kafatası, viking kaskı veya ayı şapkası gibi eşyaları da denemek istemez misiniz?

Red Dead Redemption 2’de farklı sıcaklıklara ve iklim şartlarına uygun çeşitli kıyafetler satın alabilirsiniz, ancak bazı kıyafetler güçlendirilmiştir ve size önemli bonuslar verecektir.

En iyi ekipmanı elde etmek için “trapper” ile çok kez görüşmeniz gerekecek. Ayrıca oyun içerisindeki “challange”ları tamamlamanız da silah ekipmanlarının kilidini açacaktır. Diğer eşyaların kendine özgü görevleri vardır.


Hayvanlardan Elde Edilen Ekipmanlar

En iyi ekipmanları elde edebilmek için üç yıldızlı, yani en üst kalite hayvan postları toplamanız gerekecek. Hayvan postunun kalitesi ne kadar iyi olursa, ekipmanınız da o kadar iyi olur. Bazı kıyafet parçaları için ise oyun içinde sayılı olarak bulunan efsanevi hayvanları avlayıp onların parçalarını almanız gerekecek.

Örneğin bu kıyafetlerden biri olan “The Bear Hunter”, ayı başlığı, domuz derisinden eldiven ve yine seti tamamlayan diğer parçalardan oluşmaktadır.

Hayvan postlarından üreteceğiniz kıyafetlerin çoğu sadece kozmetiktir, yani size istatistiksel bir bonus vermez. Arthur için Gaston’dan daha fazla kişi öldürmekten başka bir avantaj sunmaz. Benim kişisel favorim, Clint Eastwood ile Crocodile Dundee tarzının iyi bir karışımı olan “The Death Roll” timsah kıyafeti setidir.

Ayrıca Blackwater’da bulabileceğiniz, son derece havalı gözüken bir Pagan koç kafatası maskesi de oyunda mevcut.


Geliştirilmiş Ekipmanlar

Güçlendirilmiş ekipmanlar, Arthur’un daha fazla silah ve cephane taşımak için giyebileceği ekipmanlardır. Bunlar; “Bandolier”ler, silah kemerleri, kılıflar ve aynı anda iki tabanca kullanmak için ek bir silah kılıfı gibi eşyalardır.

Bu ekipmanlara, silah satıcıları veya “General Store” adı verilen mağazalardan satın alarak veya “challange” görevlerini tamamlayarak kilidini açabilirsiniz. Daha sonrasında “trapper”dan satın alabilirsiniz. “Challange” sisteminde her birinde 10 görev olan dokuz kategori vardır. “Trapper”dan güçlendirilmiş ekipmanları almak için her kategorideki birinci, üçüncü, yedinci ve onuncu görevleri tamamlamalısınız.

Güçlendirilmiş ekipmanların sunduğu avantajlar:

  • Güçlendirilmiş “Bandolier”ler; “repeater”, tüfekler ve pompalı tüfekler için cephane kapasitesini artırır.
  • Güçlendirilmiş silah kemerleri; “revolver”lar ve tabancalar için cephane kapasitesini artırır.
  • Güçlendirilmiş kılıflar, silahların bakım gereksinimlerini azaltır.
  • Güçlendirilmiş ikincil silah kılıfları, ikincil silahların bakım gereksinimlerini azaltır.

Zorluklarla uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız; kasabalardaki silah satıcıları, silah niteliklerinizi yükseltmek direkt paranızla satın alabileceğiniz seçenekler sunacaktır.

Eksiksiz bir ekipman setine sahip olmak, istatistikleriniz için daha fazla sağlık, daha fazla cephane kapasitesi veya azaltılmış silah bozulma oranı gibi ek bonusların kilidini açacaktır.

Nitelikler, görevleri tamamlayarak da geliştirilebilir. Eksiksiz bir ekipman setini topladıktan sonra, sağlık, kondisyon ve dead-eye barlarınıza ciddi bonuslar eklenir. Tüm setleri tamamladığınızda bu barlara ikinci bir bonus dalgası alırsınız ve bu karakteriniz için ciddi bir yükseltme olacaktır.

Sağlık, “dead-eye” ve kondisyonun her biri üç ekipman setine bağlıdır:

  • Sağlık: Süvari, Keskin Nişancı ve Silah Uzmanı setleri.
  • Dayanıklılık: Haydut, Kumarbaz ve Usta Avcı setleri
  • Ölü Göz: Kaşif, Bitki Uzmanı ve Hayatta Kalma Uzmanı setleri


Özel Eşyalar

Red Dead Redemption 2’deki tüm görevleri tamamlamaya karar verirseniz, oyundaki en iyi kıyafetle ödüllendirileceksiniz: The Legend of the East. Bir dizi özellik yükseltmesi ve bonuslar ile birlikte gelir, bu nedenle zaman ayırmaya değer ve oyunun başlarında alırsanız oldukça faydalı olacaktır.

Kovboy olmak sizin için yetmiyorsa, sizi Karayip Korsanları filmlerinden Commodore Norrington gibi gösterecek iki eşya var. Bir korsan kılıcı ve “tricorn” model şapkasını oyun içinde bulabilirsiniz.

Ayrıca haritanın en karanlık kısımlarında, derin mağaralarda dolaşmanızı biraz daha kolaylaştıran bir madenci kaskı ve bir kemik bıçak da bulunmaktadır.


Birkaç dakikalığına Skyrim oynuyormuş gibi yapmak istiyorsanız Annesburg yakınlarındaki “Old Tomb”da bir viking kaskı, viking baltası ve viking tarağı bulabilirsiniz.

Yorum Gönderin